Archeologinė ekspedicija pagal projektą „ATRASKIME AKMENĖS ISTORIJĄ KARTU: jaunimo archeologinė stovykla ir turistinis maršrutas – 2023“

ATRASKIME AKMENĖS ISTORIJĄ KARTU 2023
Spread the love
Rugpjūčio 28 – rugsėjo 7 dienomis prasideda archeologinė ekspedicija pagal projektą „ATRASKIME AKMENĖS ISTORIJĄ KARTU: jaunimo archeologinė stovykla ir turistinis maršrutas – 2023“, kurį finansuoja Kultūros paveldo departamentas ir VšĮ Akmenės istorijos muziejus.
 
Tyrimų tikslas: tęstinius tyrimus – Lietuvos nacionalinio muziejaus ir VšĮ Akmenės istorijos muziejaus archeologines ekspedicijas Akmenės krašte rengiame nuo 2017 metų. Per tą laiką tyrinėjome Suginčių kapinyną (2017 m.), Vegerių kapinyną (2022 m.) ir Vegerių kapinyną III (2020 m.), o 2018 m. ir 2019 m. žvalgėme 16 vietovių, suradome penkis naujus kapinynus ir senkapius, užfiksavome mitologinių akmenų, bronzos, geležies ir naujųjų laikų radimviečių, tyrinėjome keletą senojo miesto vietų ir kaimaviečių. Šiais metais sieksime nustatyti tikslią metalo ieškotojo surasto Suginčių kapinyno II vietą, jo teritoriją, chronologiją ir laidosenos ypatybes. Per visus šiuos metus daugiausiai dėmesio skyrėme Vadaksties upės mikroregionui, tad šie tyrimai itin reikšmingi ne tik paveldosaugos, bet ir moksliniame kontekste.
 
Rugsėjo 4 d. – atvirų durų diena. Aplankykite mūsų ekspediciją, paragaukite ekspedicijos košės 🙂
 
Rugsėjo 5 d. dirbsime iki pietų, po kurių išvyksime į ekskursiją po Akmenę su gide Rita Masiuliene. 16 val. klausysimės dr. Ernesto Vasiliausko paskaitos “Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (1561-1795 m.)”.Ekspedicijos dalyviai: Tyrimuose dalyvaus Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotojai, Klaipėdos ir Vilniaus universitetų studentai, prisijungs Akmenės ir Mažeikių entuziastai, moksleiviai iš Akmenės gimnazijos bei Akmenes Junimo centro IVIDU.
 
Dalyvių apgyvendinimu rūpinasi MB “AKMERENTA”.
Maistą gamins ir tieks šefas Vaidas Beišinas (VšĮ “Tiesus kampas”).
Sekite mūsų ekspediciją socialiniuose tinkluose.

Связанные изображения: