AKMENĖS KRAŠTO ISTORIJOS ATSPINDŽIAI

Spread the love
Akmenėje svečiavosi istorikas, humanitarinių mokslų daktaras – Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, Jonas Drungilas. Jis dalyvauja tęstiniame Akmenės bendruomenės ir VšĮ “Akmenės istorijos muziejus” projekte “AKMENĖS KRAŠTO ISTORIJOS ATSPINDŽIAI”. Viena šio projekto dalis yra šeši istoriniai tyrimai apie Akmenės kraštui svarbius istorinius įvykius, kurie palietė mūsų kraštą – tai akmens amžius, žiemgališkas laikotarpis, žiemgalių kovos su Livonijos ordinu XII a., miesto steigimas 1531 m., švedų antpuolis 1710 m., Magdeburgo teisės suteikimas miestui 1792 m. Dr. Jonas Drungilas nagrinėja tris paskutinius įvykius.
Lankėmės pas menininką Antaną Adomaitį, aptarėme akmeninių bareljefų eskizus, kuriuos jau greitai, rugsėjo 25 d. pamatysime Akmenės aikštės istorinėje sienoje. Prieš tai, rugsėjo 24 dieną, išgirsime ne tik istoriko dr. Jono Drungilo pranešimus, bet ir archeologės Dalios Ostrauskienes, prof. dr. Ilonos Vaškevičiūtės ir humanitarinių mokslų daktaro Tomo Baranausko pranešimus. Konferencijoje bus ir daugiau pranešėjų, planuojama istorinė ekskursija po Akmenės miestą. Taigi laukia labai įdomi ir turininga diena.
Su istoriku aplankėme ir kitas istorines vietas, kurios gali būti siejamos su XVIII a. pradžioje Švedų kariuomenės vykdytu Akmenės antpuoliu ir LDK kariuomenės kovomis.

Связанные изображения: